Open top menu
niedziela, 13 kwietnia 2014

To powinno być motto życiowe większości. Joker dobry na wszystko.
Piję pierwszą od prawie dwóch tygodni kawę, bo od ponad dwóch tygodni jestem chory i wypluwam płuca tu i tam. Poskutkowało to niezrozumiałą, przynajmniej dla mnie, niechęcią kawową. Pierwszy raz w życiu tak mam. Może to brak kofeiny, albo szok wywołany jej niedostatkiem, bo nie sądzę, że to ta znikoma ilość kodeiny z moich tabletek na kaszel. Ja tam nie czuje kopa. Smok z którym przyjaźnie się od tygodnia też mówi, że u niego jest ok. Siedzę więc zawinięty w koc i patrzę nie dowierzając. Mam bowiem czas pośledzić trochę internety. To bardzo źle. Bo okazuje się, że ludzie którzy wydawali mi się całkiem inteligentni – no cóż. Zawodzą mnie jak Jerzy Janowicz zawodzi na korcie. (Jak ktoś nie kuma tej czaczy, to znaczy, że nie czytał poprzedniego wpisu o TU) Internety jednak dostarczają niezłej rozrywki. Hera, koka, hasz, LSD. I głupki. (Teraz macie pełne prawo nie wiedzieć ocokaman, bo to nie afera na skale Janowiczowskiego bucowania) Dla niezorientowanych link:

Co to kurde ma być? Matko! I to jeszcze w publicznej telewizji, za moje pieniądze! TVP KULTURA schodzi na psy. Tak dalej być nie może i ja osobiście postuluje, żeby wyrzucić ten program z każdej ramówki, kablówki i nawet jak ktoś go chce oglądać, to powinien dostać zakaz. Bo niby co to ma być? Co to za dziewczynka to śpiewa? O czym to i po co? Zero. Po prostu zero kulturalno-artystyczne. Nie zgadzam się na to. I drę na sobie koszule niczym Rejtan, bo czasy takie, że Polskę trzeba bronić przed upadkiem moralnym! Mam nadzieję, że się ze mną nie zgadzacie...

Piosenka aktorska. Jak tak czytam komentarze dotyczące tego filmiku, to niewiele osób ma pojęcie, o czym w ogóle mówi. Wiecie, ja tam ze śpiewaniem też mam niewiele wspólnego, bo jak zaczynam, to wszyscy wychodzą. Wykazuje się jednak odrobiną inteligencji (serio!) i dobrej woli (staram się!). Pomogę Wam, niektórym, którzy takiej pomocy potrzebują. Nie wyłożę niestety wszystkiego na tacy. Za prosto też być nie może.

Nie każdy był lub jest orłem z polskiego. Jednak proponuje w tym momencie powrócić do czasów późnej podstawówki. Później to wszystko było już tylko odgrzewanym kotletem. Mianowicie: hiperbola, wyolbrzymienie, pastisz, metafora, groteska.Pojęcia znane większości ludzkości. Jednak chyba tylko z nazwy. Środki stylistyczne, wykorzystywane w najróżniejszych utworach. Nie tylko literackich. Również aktorskich, filmowych. Błysnęła żaróweczka? Idziemy dalej. SZTUKA. Ktoś kiedyś powiedział, że sztuki rozumieć nie trzeba. I owszem, bo nie wszystko jest się w stanie zrozumieć. Ja np. teorii względności nie rozumiem, jednak nie uważam jej za głupią. I tutaj przechodzimy do sedna sprawy...

Nie wszystko, czego nie rozumiesz jest głupie. Naprawdę. Czasem, kiedy się czegoś nie rozumie, nie powinno się tego komentować. Bo może się okazać, że jest się głupszym, niż się wszystkim dookoła wydawało. Czasem naprawdę dobrze jest powiedzieć mniej, niż więcej. Poczytać, zgłębić sprawę. Czasem wystarczy pięć minut. Żeby dowiedzieć się, że to nie jest kompozycja do końca tej dziewczynki, która akurat śpiewa na scenie. Istnieje coś takiego jak groteska i metafora. I wiecie co? Macie pełne prawo, żeby to dalej się Wam nie podobało, takie są gusta. Mnie się to np. nie podoba. Nie kupuje tego nawet jako kabaret. Bo to nie moja stylistyka. Jednak nie uważam tego, za głupie, tragiczne itd. Mniej lub więcej to rozumiem. Bo poświęciłem parę minut, żeby zobaczyć z czego i dlaczego śmieją się ludzie. Z jakiego powodu znów internety stawiają kosy na sztorc i ruszają bronić dorobku kulturowego, brukając przy tym innych ludzi. Czasem ignorancja to największe faux pas jakie można popełnić. Coś, co nie podoba się Tobie, wcale nie oznacza, że nie może podobać się komuś innemu, że nie może nieść ze sobą jakiegoś ukrytego przekazu (czasem aż za dobrze ukrytego przekazu, jak widać na załączonym obrazku), że jest głupie.

Zdjęcie z FP Hera koka hasz na FB. Prawie 70 tyś. lajków. Hejt zawsze cieszy się dużą popularnością.;)
Trochę się rozpisałem, a badania wykazują, że nikomu nie chce się w internecie czytać takich długich tekstów, dlatego już kończę. Nie wszystko, czego nie rozumiesz jest głupie. Wszystko ma prawo Ci się nie podobać. To Twoje zdanie, które ma prawo nikogo nie obchodzić. Nie wszystko musisz rozumieć, naprawdę. Proszę jednak nie niszcz, nie depcz, nie podążaj jak ciele za zdaniem większości. Miej własne. I najlepiej: wróć do swojej piaskownicy i zajmij się sobą. Nie będziesz mieć czasu na myślenie o pierdołach. (Znów to samo...)

Sayonara!


Different Themes
Written by Templateify

Aenean quis feugiat elit. Quisque ultricies sollicitudin ante ut venenatis. Nulla dapibus placerat faucibus. Aenean quis leo non neque ultrices scelerisque. Nullam nec vulputate velit. Etiam fermentum turpis at magna tristique interdum.

This is the most recent post.
Starszy post

1 komentarz:

  1. Ta piosenka zniszczyła mi ostatnie 8 dni!
    Hera Koka Hasz LSD.... tyryryry

    OdpowiedzUsuń